Zespół QUO VADIS istnieje od 1988 roku. Jest jednym z czołowych przedstawicieli polskiej sceny "czadowej" uznanym i docenianym w kraju i za granicą. Wystąpił na wielu festiwalach m.in. Metalmania '94, '95, Jarocin '89, '92, Przystanek Woodstock '95, '96, '97, '99 a także w Kopenhadze na "It's Alive '94", gdzie był jedynym gościem zaproszonym z zagranicy, Rostocku, Frankfurcie, Przystanek Chicago 2002.

QUO VADIS ma na swoim koncie sześć płyt długogrających: "Quo Vadis", "Politics", "Test Draizea", "Uran", "Po" oraz "Król", które sprzedały się w łącznej liczbie około 100 tysięcy egzemplarzy i otrzymały wiele pochlebnych recenzji w muzycznej prasie (Metal Hammer, Tylko Rock, Brum, Super Expres i innych). Na płycie "Uran" gościnnie wystąpiła sama Mira Kubasińska - legenda polskiego bitu.

Zespół zaangażowany jest w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy na rzecz dzieci cierpiących na choroby serca i cieszy się przyjaźnią z Jurkiem Owsiakiem. Każdego roku występuje w finale tej imprezy (dwukrotnie w katowickim Spodku). Podczas IV Finału WOŚP jako jeden z niewielu polskich zespołów QUO VADIS został zaproszony do Telewizji Polskiej w Warszawie. Występ był relacjonowany na żywo.

W maju 1996 został laureatem konkursu "Sie kręci" zorganizowanego przez Program III Polskiego Radia i Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na najlepszy zespół 1995 roku. Uhonorowany statuetką "Złotego Bączka '95".

W lipcu 1996 jako gospodarz koncertu Przystanek Woodstock '96" miał zaszczyt otwierać oraz zamykać całą imprezę. W marcu 1997r. ukazał się trzypłytowy album dokumentujący ten koncert. Na płycie tej można usłyszeć również utwór "Pretty woman" z repertuaru Roya Orbisona w wykonaniu QUO VADIS.

W lutym 1997 ukazała się nowa płyta pt. "Uran". W tegorocznym podsumowaniu plebiscytu "Złotego Bączka" zespół uplasował się na czwartej pozycji.

Zespół czynnie wspiera akcję "Muzyka przeciwko rasizmowi". Pod koniec 1997r. ukazała się płyta kompilacyjna gdzie znalazł się również utwór QUO VADIS obok takich wykonawców jak: Kazik, T. Love, Big Cyc, Armia, Dezerter, Homo Twist, Farben Lehre i innych.

24.04.1998 odbyły się uroczyste obchody 10-lecia zespołu, na którym byli obecni przedstawiciele władz miasta Szczecina.

19.09.1998 zespół reprezentował Polskę w koncercie w Prenzlau (Niemcy) w ramach akcji "Toleranz".

W lutym 1999 ukazała się nasza kolejna płyta pt.: "Po". W marcowym numerze miesięcznika "MACHINA" ukazała się składanka, na której znajduje się utwór zespołu QUO VADIS ("Ta ostatnia niedziela" z repertuaru Mieczysława Foga).

W kwietniu 2000 zespół otrzymał zaproszenie od Jurka Owsiaka do wzięcia udziału w V Przystanku Woodstock pod hasłem wieczór z QUO VADIS - QUO VADIS & Przyjaciele. Koniec roku upłynął na pracy w studio, gdyż zespół nagrywał utwór do nowego filmu Bogusława Lindy "Sezon na leszcza".

Rok 2001 był dla zespołu bardzo pracowity. Po małych zmianach personalnych, QUO VADIS do czerwca pracował nad nowym materiałem, by w okresie wakacji wejść do Studia 333 w Częstochowie, gdzie pod czujnym okiem i uchem Bartka Kuźniaka zarejestrować płytę pod tytułem "Król". 14 premierowych, autorskich kompozycji zawartych na albumie prezentuje nowe oblicze zespołu.

Połączenie starej dobrej szkoły thrash metalu z nowoczesnymi brzmieniami, choć oczywiście nie z new metalem pokazuje, że mimo kilkunastu lat bytności na polskiej scenie zespól nie osiadł na laurach, lecz cały czas pracuje i rozwija się. Pojawienie się w zespole nowych muzyków, gitarzysty oraz klawiszowca, także sprawiło, że muzyka QUO VADIS przybrała nowy, nieznany dotąd fanom wymiar. Niemiecka prostota w gotyckich barwach rodem z Rammstein, bezkompromisowość i energia spod znaku Machine Head, echa Slayer czy elektroniczny eksperyment niczym Paradise Lost - tak najogólniej można scharakteryzować płytę "Król". W maju 2002 zespół koncertował za oceanem w Chicago, gdzie był bardzo ciepło przyjęty przez amerykańsko-polską publiczność. W listopadzie 2002 zespół promował swoją produkcję podczas ogólnopolskiej trasy "WINTER CRUSADE TOUR'2002".

W kwietniu 2006 zespół zgłosił swój utwór pt.: Gloria Polska na konkurs pod hasłem „Hit na mundial”

10 września 2007r. ukazała się najnowsza produkcja zespołu „BABEL”, która zyskała wiele pochlebnych recenzji i stanowi mocny akcent w dotychczasowej twórczości grupy. Albym promowany jest przez utwór DOMINUS do którego został nakręcony videoklip. Obecnie zespół duzo koncertuje i przygotowuje kolejny teledysk do utworu GOD.

Rok 2008 upłynął nie tylko na dużej liczbie koncertów, ale również wpisał się w muzyczno-sportową kartę zespołu. W czerwcu z okazji 60-lecia istnienia Klubu Pogoń Szczecin zespół skomponował hymn „MY PORTOWCY”. Hymn jest w klimacie pieśni wikingów, roty, Bogurodzicy.
Koniec roku to przygotowania i uroczysty koncert z okazji 20 - lecia zespołu. Koncert odbył się 5 grudnia w szczecińskim Klubie SŁOWIANIN. Został zarejestrowany na DVD i w 2009 ukazał się jako oficjalne wydawnictwo koncertowe, które można bezpłatnie pobrać ze strony internetowej zespoły.

W marcu 2010 zakończone zostały prace związane z nagraniem kolejnej płyty. Nowy materiał zrealizowany został w studio HERTZ w Białymstoku i będzie nosił tytuł "INFERNAL CHAOS" i ukaże sie w 2010r. Dzięki współpracy z Wielkopomorską Wytwórnią Filmową przygotowane zostały dwa videoklipy do utworów: Cross of gold oraz Blood for oil, które będą promowały płytę. Obecnie zespół dużo koncertuje prezentując nowy materiał.